23. dubna 2016

Nový vzhled pro Code Garage


Nový vzhled pro Code Garage

Po značném zvažování pro i proti jsem se rozhodl předělat své stránky Code Garage z přímého, ručně psaného HTML kódu do gamemakerovského javascriptu. Kromě celkového grafického redesignu patrného na první pohled, to přineslo nové možnosti, jako aktivní prvky nebo propracovanější strukturu. Systém je vyvinutý tak, aby se poměrně snadno udržoval aktuální.

Po dlouhé době se mi zdá, že není třeba stydlivě tajit gamemakerovský původ stránky. Zkoušel jsem to v Chromu i Firefoxu a web jede bez potíží. Vypadá to solidně a validátor z toho taky neumřel smíchy. Pokud to někde dělá paseku, dejte prosím vědět co a jak.

Zajímavostí bude možnost stažení webu ve formě exe nebo apk, což umožní procházet web offline. Součástí offline balíčků samosebou není Dropboxové skladiště, které je obrovské a nebylo by účelné ho celé stahovat. Stejně tak externí odkazy vyžadují online připojení. Odkazy na moje tři online hry ( Pexeso, Čarodějnice, Aiming ) vyžadují taky připojení ( logicky, když jsou online ). BTW: na Čarodějnice a Aiming potřebujete hardware klávesnici, nikoli software. Pexeso je novější a nevyžaduje celkem nic.


http://www.codegarage.cz/

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář vypovídá většinou o autorovi víc, než by byl jinak ochoten sdělit.